کتاب انقلاب نقش ها به چاپ دوم رسید، خاطرات یک هنرمند مسجدی تئاتر

به گزارش وبلاگ پریسا ، چاپ دوم کتاب انقلاب نقش ها؛ خاطرات شفاهی محمد ملتجی، هنرمند انقلابی با همکاری دفتر نشر معارف و انتشارات راه یار منتشر شد.

کتاب انقلاب نقش ها به چاپ دوم رسید، خاطرات یک هنرمند مسجدی تئاتر

بنابرین گزارش، این کتاب که تحقیق آن برعهده مرتضی انصاری زاده و حسن سلطانی بوده و تدوین آن به وسیله مرتضی انصاری زاده انجام شده است، نخستین کتاب از عناوین مجموعه تاریخ شفاهی جبهه انقلاب اسلامی ناشر با موضوع هنرهای نمایشی انقلاب است.

راوی کتاب، محمد ملتجی که متولد سال 1337 است، خاطرات خود را از کودکی تا اوایل دهه 1370 بیان نموده است. در این فاصله علاوه بر وقایع کلی زندگی و جغرافیای خاستگاه خود؛ مشهد، دو تحول مهم انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به سرگذشت او جهت می دهند. در خدمت به انقلاب، به فعالیت های هنری رو می آورد و در نمایش (تئاتر) خبره می گردد. به قول تدوین نماینده کتاب: محمد مُلتجی نمونه ای از نسلی از فرزندان انقلاب اسلامی است که شاید برترین توصیف فعالیت ها و کوشش های آنها این جمله سید مرتضی آوینی باشد: فرزندان انقلاب در برابر عرصه های تجربه نشده. نسلی که در مسجد و پای منبر رشد یافته اند و به ناگاه خود را در مواجهه با هنرهای نوینی می بینند که پیشینه تاریخی چندانی از آنها در فکر ندارند. راوی هم گفته است: انقلاب بود که توقع مان را از خودمان برد بالا و دنیای دیگری را پیش چشممان گگردد.

تدوینگر در بخشی از مقدمه کتاب می نویسد: از فعالیت های هنری ای که در دهه 60 با موضوع مساجد انجام می شدند، جسته گریخته چیزهایی شنیده بودم، اما دوست داشتم بیشتر بدانم که این نسل از هنرمندان چه نموده اند و نگاهشان به هنر چه بوده و اصلاً چطور پدید آمده اند.

بر اساس این گزارش، کتاب 240 صفحه ای انقلاب نقش ها که خاطرات محمد ملتجی، هنرمند انقلابی را در شش بخش از دوران کودکی تا فعالیت های وی پس از جنگ تحمیلی، روایت می نماید، در شمارگان 1000 نسخه و قیمت 35000 تومان به صورت مشترک از سوی انتشارات راه یار (دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی) و دفتر نشر معارف عرضه شده است. علاقمندان جهت تهیه آن، علاوه بر کتابفروشی ها، می توانند به وسیله صفحات مجازی ناشر @raheyarpub و سایت vaketab.ir نسبت به سفارش کتاب اقدام نمایند. بعلاوه در صورت احتیاج می توانند با شماره 02142795454 تماس بگیرند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "کتاب انقلاب نقش ها به چاپ دوم رسید، خاطرات یک هنرمند مسجدی تئاتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب انقلاب نقش ها به چاپ دوم رسید، خاطرات یک هنرمند مسجدی تئاتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید